70° F
Current Conditions
Radio Station Info Staff Advertising Job Opportunities Contact Us
 

Listen Live

Click Here To

Sign Our Guest Book


RSS Feed

KCSR Annual EEO Report
KBPY Annual EEO Report

Friday Prep Scoreboard

By: Dennis and Kathi Brown Posted at: 09/29/2012 02:04 AM

Here are the latest scores from area prep sports events played on Friday.

By The Associated Press & Stereo AM 610 KCSR

Nebraska Prep Football

Bayard 21, Hershey 17
Chadron 21, Ogallala 7
Chase County 50, Mitchell 7
Cody-Kilgore 34, Hyannis 24
Garden County 58, Sandhills/Thedford 8
Gering 16, Hastings 13
Gordon/Rushville 26, Bridgeport 13
McCook 45, Alliance 14
Mullen 40, Hay Springs 12
O'Neill 53, Ainsworth 3
Ord 28, Valentine 7
Paxton 62, Morrill 22
Potter-Dix 60, Crawford 26
Sioux County 54, Arthur County 8

Nebraska Prep Volleyball

Hyannis defeated Cody-Kilgore, 25-18, 25-17, 25-6
Mullen defeated Hay Springs, 25-13, 25-12, 25-23
Sioux County defeated Arthur County, 25-14, 25-18, 16-25, 25-15

Twin Cities Tournament

Pool Play

Black Pool

Grand Island Northwest defeated Rapid City Stevens, South Dakota, 25-17, 25-15
Rapid City Stevens, South Dakota defeated McCook, 26-24, 25-18
Rapid City Stevens, South Dakota defeated Lexington, 25-15, 25-10

White Pool

Ogallala defeated Torrington, Wyoming, 25-21, 25-13
Torrington, Wyoming defeated Scottsbluff, 25-23, 25-16

Blue Pool

Alliance defeated Gering, 25-21, 25-20
Alliance defeated Gordon/Rushville, 25-13, 25-13
Gering defeated Gordon/Rushville, 25-18, 25-23
Sidney defeated Alliance, 25-17, 25-17
Sidney defeated Gordon/Rushville, 25-4, 25-18

South Dakota Prep Football

Faith 52, Lemmon/McIntosh 0
Harding County 44, Wall 19
Hot Springs 49, Lead-Deadwood 0
Jones County 28, Lyman 14
New Underwood 47, Edgemont 6
Newell 28, Dupree 8
Philip 15, Stanley County 14
Rapid City Central 33, Mitchell 21
St. Thomas More 34, Custer 14
Todd County 20, Bennett County 13
Upton-Sundance, Wyoming 28, Hill City 22

Wyoming Prep Football

Campbell County 21, Sheridan 18
Casper Kelly Walsh 25, Rock Springs 20
Casper Natrona 34, Cheyenne East 2
Douglas 9, Lander 7
Lusk 41, Pine Bluffs 0
Newcastle 13, Glenrock 8
Rawlins 27, Torrington 17
Riverton 34, Buffalo 14
Southeast 58, Normative Services 6
Wright 21, Tongue River 8


Comments:


Back to Sports

Printer Friendly Version

Send Story to a friend.